Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Ocak 2023 Salı

Acil servislerde OHAL: Yüzlerce kişi her hafta ölüyor!

Kadro açıkları ve grev sebebiyle İngiltere'de acil servislerde bekleme süresi can almaya başladı. Bazı hastanelerde olağanüstü durumun ilan edildiği ülkede her hafta 300 ila 500 kişinin süre sebebiyle yaşamı yitirdiği belirtildi.

İngiltere'de ardı ardına gelen virüs dalgaları ve 133 bin kadro açığının bulunduğu sağlık sektöründeki grevler acil servislerde 'krize' neden oldu. Kraliyet Acil Tıp Koleji, 40 saat bekleme sürelerine ulaşan servislerde her hafta 300 ila 500 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Kuruluşun Başkan Yardımcısı Dr. Adrian Boyle,"Hastaneye yatış için bekleme süreleri ile şu anda yaşanan artan ölümler arasında bağ var" dedi.

Bekleme süreleri sebebiyle Ulusal Sağlık Sistemi'nin tarihin en kötü kışını geçirdiğini belirten kuruluş, servislerde 'tam bir kriz' yaşandığını ifade etti.

Bazı hastanelerde olağanüstü durum ilan edildiği İngiltere'de aşırı talep nedeniyle belirli hastaların geri çevrilmeye de başlandı. Ölümcül bir durumu olmayan kişilerin gelmemesi için açıklama yapan hastaneler de oldu.

Geri Dön 03 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN