Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Haziran 2023 Çarşamba

8 milyondan fazla insan antidepresan kullanıyor

Ulusal Sağlık Servisi (NHS) verilerine göre, İngiltere’de 8 milyondan fazla kişi antidepresan kullanıyor. Yaklaşık 2 milyon kişi ise, beş yıldan uzun süredir antidepresan alıyor. 

BBC’nin NHS verilerine dayanarak yaptığı araştırmaya göre, ülkede antidepresan kullananların sayısı, beş yıl öncesine göre yaklaşık 1 milyon arttı. 

Antidepresanları uzun süreli kullanmanın yan etkileri ise henüz bilinmiyor; BBC’den araştırmacılar, dünyanın en büyük antidepresan üreticilerinden Pfizer’ın, antidepresanlarının yol açabileceği yoksunluk belirtilerini paylaşmayı reddettiğini, ancak ‘çok ısrar edilirse’ paylaşabilecekleri bir yan etkiler listesi hazırladıklarını ortaya çıkardı. 

NHS, antidepresanların, sadece çok ağır depresyon ve benzeri psikolojik rahatsızlıkların tedavisi için kullanılmasını öneriyor. Yetkililer, daha hafif rahatsızlıklarda, konuşma terapisi, egzersiz, ve hayat tarzında değişiklikler yapılmasını tavsiye ediyor. 

 

Geri Dön 21 Haziran 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN