Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
28 Ağustos 2023 Pazartesi

47 bin polisin bilgileri risk altında

Londra Metropolitan Polisi, personel kartlarını üreten firmaya yönelik siber saldırının ardından; 47 bin polis memurunun isim, fotoğraf, rütbe ve görev yerine ilişkin bilgilerinin çalınma riskini araştırıyor.

Elde edilen bilgilere göre, siber korsanlar, Londra Metropolitan Polisi çalışanlarının personel kartlarını üreten şirkete bir siber saldırı düzenledi.

Bu saldırı sonucu 47 bin polisin kişisel verileri, terör örgütleri veya suç çetelerinin eline geçebilme ihtimali nedeniyle Metropolitan Polisi ve Ulusal Suç Teşkilatı tarafından ciddi bir alarm durumu oluşturuldu.

Londra Metropolitan Polisi yetkilileri, personelin verilerinin tehlikede olabileceği uyarısı üzerine çalışanları bilgilendirdiklerini açıkladı. Ayrıca, Metropolitan Polisi'nin bilgilerine izinsiz erişim olup olmadığını anlamak için şirketle işbirliği içinde çalıştıklarını ifade etti.

Polis yetkilileri, güvenlik tedbirlerinin alındığını vurguladı.

Bu olay, İngiltere'de geçmiş aylarda Kuzey İrlanda Polisi'nin bilgilerinin yanlışlıkla paylaşılması olayının ardından geldi. Daha önce yaklaşık 10 bin polis memuru ve İngiliz gizli servis personelinin ad, soyad, rütbe ve görev yeri gibi bilgileri ifşa edilmişti.

Geri Dön 28 Ağustos 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN