Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Eylül 2023 Cumartesi

100’den fazla okul, çökme riski nedeniyle kapatıldı

İngiltere’de yeni okul yılının başlamasına günler kala, 100’den fazla okul çökme riski nedeniyle kapatıldı.

Yetkililer, belirli bir beton türüyle inşa edilmiş olan binaların, gerekli güvenlik önlemleri alınıncaya kadar kullanılamayacağını bildirdi. 

Hükûmet, standart betona göre daha ucuz bir alternatif olan gaz beton kullanılan 104 okulun, tavanların desteklenmesi gibi önlemler alınıncaya kadar kapatılmasına karar verdi. Eğitim Bakanı Gillian Keegan, söz konusu malzemeyle ilgili yeni bilgiler edinilmesi üzerine, çökme eğilimine dair endişeler nedeniyle bu kararı aldıklarını açıkladı. Sendikalar ve muhalefet, hükümetin bu konuda daha önce eyleme geçmemesini eleştirdi. 

Karardan etkilenen okullardaki öğrenciler, gerekli önlemler alınıncaya kadar uzaktan eğitim alacak, geçici sınıflarda ders görecek, veya geçici olarak farklı okullara gönderilecek.

Geri Dön 02 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN