Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Eylül 2022 Çarşamba

Hollanda’nın 2023 bütçesi belli oldu: Alım gücü yüzde 3,9 artırılacak

Hollanda hükûmeti 2023 bütçesini açıkladı. Bütçeye göre hanelerin alım gücü yüzde 3,9 artırılacak. Bunun için 17,2 milyar avro ayrıldı.

Başbakan Mark Rutte, 2023 bütçesini açıkladı. Bütçenin toplamı 395 milyar avro. Hanelerin alım gücünün yüzde 3,9 oranında artırılması için ise 17,2 milyar avroluk kaynak ayrıldı.

Bütçeye göre asgari ücretin tam zamanlı çalışanlar için aylık brüt 1935 avro olması gerekiyor. Bununla birlikte şu an tam zamanlı çalışma 36, 38 ya da 40 saat olarak tanımlanıyor. 2024’e kadar asgari ücretli çalışanlar için çalışma saatlerinden de daha net rakamlarla açıklanması hedefleniyor. Bütçede asgari ücretle ilintili sosyal yardımların ve emeklilik ödemelerinin yüzde 10,15 oranında artırılacağı da yer alıyor.

Dar gelirliler için verilen konut yardımlarının da ayda 17 avro kadar artması bekleniyor. Yine dar gelirli sosyal konut kiracıları, 2023 yılının temmuz ayından itibaren 57 avro aylık kira indirimi alabilecek.

Bunlarla birlikte enerji fiyatlarına da zam freni geliyor. Hükûmetin üzerinde anlaştığı enerji faturalarında fiyat freni uygulamasının 1 Kasım’da yürürlüğe girmesi, ocak ayında tam olarak uygulanmaya başlaması ve en az 2023 sonuna kadar devam etmesi bekleniyor. Hanelerin aylık belirli bir miktara kadarki enerji tüketimi, savaş öncesindeki fiyatlardan faturalandırılacak. Bu da aylık ortalama 190 avroluk bir indirim anlamına geliyor.

Geri Dön 21 Eylül 2022 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN