Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Mayıs 2023 Pazartesi

Zelenskiy, Macron ile Paris'te bir araya geldi

Macron ve Zelenskiy Paris’te buluştu ve Ukrayna-Rusya savaşını kınadı. Yapılan açıklamada Rusya’nın Ukrayna’dan askeri güçlerini çekmesi istendi.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Paris'te bir araya geldi. İki liderin yaklaşık 3 saat süren görüşmesine ilişkin Elysee Sarayı'ndan yapılan ortak yazılı açıklamada, Ukrayna-Rusya savaşını kınadıkları belirtildi.

Açıklamada, Rusya'nın Ukrayna topraklarından askeri güçlerini derhal ve koşulsuz olarak çekmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca Fransa ve Ukrayna'nın, Rusya'yı Zaporijya nükleer santralinden çekilmeye çağırdığı aktarıldı.

Fransa'nın Ukrayna'nın bağımsızlığına, egemenliğine ve toprak bütünlüğüne bağlı olduğu belirtilen açıklamada, Paris yönetiminin Ukrayna'ya siyasi, mali, insani ve askeri desteğini sürdüreceği kaydedildi. Fransa'nın gelecek haftalarda birçok taburu eğiteceği ve bunları zırhlı araçlarla donatacağı belirtildi. Söz konusu tanklar arasında AMX 10-RC tipi hafif muharebe tanklarının da olacağı ifade edildi.

Ayrıca açıklamada, Paris yönetiminin çabalarını 'Ukrayna'nın hava savunma kapasitelerini desteklemeye' odakladığına dikkat çekildi. Fransa'nın Ukrayna'ya daha önce 2 DNA laboratuvarı gönderdiği ve Ukrayna'nın barış planını desteklediği bildirildi.

Ukrayna ve Fransa'nın Rusya'ya karşı yeni yaptırımlar almaya çağırdığı açıklandı. Fransa'nın Ukrayna'nın Karadeniz Tahıl Girişimini devam ettirmek konusundaki çabalarının önemini vurguladığı belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Ukrayna ve halkının geleceğinin Avrupa ailesinin bünyesinde olduğu ifade edildi. Fransa'nın NATO-Ukrayna Komisyonu'nu desteklediği de belirtildi.

 

Geri Dön 15 Mayıs 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN