Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Şubat 2024 Salı

Z Kuşağı’nın yüzde 28’i seks yapmıyor

Fransız Kamuoyu Enstitüsü (IFOP) tarafından yapılan bir anket, Fransızların son 50 yılda seks yapma sıklığının önemli ölçüde azaldığını ortaya koydu.

1995-2010 yılları arasında doğan Z Kuşağı’nın yüzde 28'inin hiç seks yapmadığı belirtildi. 18-69 yaş arasında yaklaşık dört kişiden birinin ise 2023’te hiç seks yapmadığı kayıtlara geçti.

Araştırmada, eskiye nazaran, Fransız kadınlarının istemedikleri hâlde kendilerini seks yapmak zorunda hissetmedikleri vurgulandı. 18-49 yaş arasındaki kadınların yüzde 52’si istemedikleri hâlde sırf ihtiyaç olduğu için seks yaptıklarını belirtirken; bu oran 1981 yılında yüzde 76’ydı.

Uzmanlar cinsel aktivitenin ekonomik kriz, kariyer kaygısı ve antidepresan kullanımının artması gibi nedenlerle azalmış olabileceğine dikkat çekti.

Geri Dön 20 Şubat 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN