Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Haziran 2023 Cuma

Yüzlerce kişi gözaltında, sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Paris'te polisin öldürdüğü 17 yaşındaki gencin ardından başlayan protestolarda yüzlerce kişi gözaltına alındı. Paris'in bazı bölgelerinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Yüzlerce kişi gözaltında, sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Paris’te 17 yaşındaki bir gencin trafik çevirmesi sırasında polisin ateş açması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından, ülkenin birçok bölgesinde şiddetli protestolar yaşanıyor. Polis ile göstericilerin çatıştığı protestolarda, yüzlerce kişi gözaltına alındı. 

Bir polis memurunun, sadece trafik kurallarını çiğnediği ve dur ihtarına uymadığı için 17 yaşındaki bir genci öldürmesi, ülkeyi ayağa kaldırdı. İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, protestolarda belediye binaları, okullar ve polis karakollarının ateşe verildiğini ya da saldırıya uğradığını aktardı. Darmanin, polisin, ‘suçu ispatlanana kadar masum olduğunu’ belirtti. 

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, protestolarda yaşanan şiddet olaylarının ‘haklı gösterilemeyeceğini’ dile getirdi. 

17 yaşındaki genci öldüren polis memuru, ‘kasten adam öldürme’ suçlamasıyla soruşturma altında.

"Polisin Amerikanlaşmasına doğru ilerliyoruz"

Yeşiller Partili Marine Tondelier, polisin genci öldürdüğü anların kayıt altına alındığı videoya ilişkin, "Videoda gördüğüm şey, Fransa’da halka açık alanda infaz edilen 17 yaşında bir çocuk. Giderek polisin Amerikanlaşmasına doğru ilerliyoruz" dedi, trafik kurallarına uymamanın cezasının ölüm olmadığını vurguladı.

Sokağa çıkma yasağı

Paris'in bazı bölgelerinde gece sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasağın kapsamındaki banliyölerden, Paris'in güneybatısındaki Clamart'ta 3 Temmuz'a kadar her akşam 9 - sabah 6 arasında sokağa çıkılamayacak.

Paris'te tramvay ve otobüs seferleri dün akşam 9'dan itibaren geçerli olmak üzere iptal edildi.

Geri Dön 30 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN