Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Haziran 2023 Perşembe

Yüz tanıma teknolojisi kamusal alanlara kullanılacak

Fransız Senatosu, kamusal alanlarda yapay zeka ile yüz tanıma teknolojisinin kullanımına izin veren yasa tasarısını onayladı.

Tasarıya göre, güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak, yüz tanıma üzerinden kişilerin kimlik verilerine ulaşmak mümkün olacak. 

İnsan hakları örgütleri ve muhalif siyasetçiler, yasa tasarısını, bireysel özgürlükleri ihlal ettiği gerekçesiyle eleştirdi. Söz konusu teknolojinin ülkede özellikle, cinsiyet ve etnik kökene dayalı ayrımcılığı artırabileceği vurgulandı. 

"Dünün distopyası, tartışma olmadan gerçekleşiyor"

Sol görüşlü Senato üyesi Eliane Assassi, "Dünün distopyası olan şey, kamuoyunda herhangi bir tartışma olmaksızın adım adım gözlerimizin önünde gerçekleşiyor" ifadelerini kullandı.

Senatoda onaylanan tasarı, Ulusal Meclis’te de kabul edilirse yasalaşacak. 

Geri Dön 15 Haziran 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN