Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Ocak 2024 Cumartesi

Yeni başbakan eski partnerini Dışişleri Bakanı olarak atadı

Fransa'nın yeni başbakanı Gabriel Attal, kabinesini açıkladı. Attal, eski partneri Stéphane Séjourné'yi Dışişleri Bakanlığı'na getirdi.

Yeni başbakan eski partnerini Dışişleri Bakanı olarak atadı

Séjourné, aynı zamanda Fransa'nın en genç dışişleri bakanı oldu. Attal, ayrıca eski adalet bakanı Rachida Dati'yi Kültür Bakanlığı'na getirerek sağa daha yakın bir duruş sergiledi.

Fransa'nın yeni kabinesinde, İçişleri, Ekonomi, Adalet ve Savunma bakanlıklarında görev yapan isimler korundu. Rachida Dati'nin Kültür Bakanlığı'na atanması, Macron'un sağ seçmene yönelik bir adım olarak değerlendirildi. Ayrıca, bazı bakanların görev alanlarında değişiklikler yapıldı; örneğin, Spor Bakanı Amelie Oudea-Castera'nın görev alanı genişletildi.

Attal ve Séjourné, ilişkilerini 2018 yılında kamuoyuna açıklamıştı. Ancak Attal, üst düzey yetkililerin çıkar çatışması yaşayıp yaşamadığını denetleyen Kamusal Hayatta Şeffaflık Yüksek İdaresi'ne ekim ayında verdiği beyanda, bir partneri olmadığını belirtmişti. Bununla birlikte, Fransız haber ajansı AFP, çiftin kamuoyu nezdinde ayrılıklarını hiç teyit etmediklerine dikkat çekti.

Geri Dön 13 Ocak 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN