Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Ocak 2024 Çarşamba

Yeni başbakan belli oldu

Fransa'da, Borne'un istifası sonrası boşalan başbakanlık koltuğuna Gabriel Attal getirildi. 34 yaşındaki politikacı, ülke tarihinin en genç ve eşcinsel olduğunu açıkça belirten ilk başbakanı oldu.

Yeni başbakan belli oldu

Fransa Başbakanı Elisabeth Borne’un istifa etmesinin ardından, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, yeni başbakan olarak Gabriel Attal’ı atadı. 34 yaşındaki Attal, ülke tarihinde başbakanlık görevine getirilen en genç isim ve eşcinsel olduğunu açıkça söyleyen ilk başbakan oldu.

Attal, kabinede, Eğitim Bakanı olarak görev yapıyordu ve laikliğe aykırı olduğu gerekçesiyle devlet okullarında abaya (uzun bir elbise) giyilmesini yasaklaması sert eleştirilmişti. Karar, hak ve özgürlükleri ihlal ettiği gerekçesiyle Danıştaya taşınmış, mahkeme yasağın, 'özel hayat, ibadet ve eğitim haklarını ihlal etmediğine' hükmetmişti.

Attal, 7 yıllık Macron hükûmetindeki 4'üncü başbakan oldu.

Geri Dön 10 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN