Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
29 Eylül 2023 Cuma

Yahudi öğrencilerin yüzde 91'i ırkçılığa uğruyor

Fransa'da yapılan son araştırma, Yahudi öğrencilerin yüzde 91'inin okullarda ırkçılığa maruz kaldığını ortaya koydu.

Fransa Yahudi Öğrenciler Birliği (UEJF) adına Fransız Kamuoyu Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırmada Yahudi öğrencilerin yüzde 91’inin okullarda ırkçılığa maruz kaldığı ortaya çıktı. Öğrenciler, aşırı sağdan çok sol grupların eylemlerinden zarar gördüklerini belirtirken, yüzde 43’ü İsrail’in devlet politikiları sebebiyle sözlü ve fiziksel saldırıya uğradıklarını söyledi. 

Araştırmada farklı inanç ve kültürlerden öğrenciler, Yahudileri, çok zengin olarak tanımlarken, birbirlerine destek oldukların, Fransa’da medya ve finans sektörüne yön verdiklerini ifade ettiler.

Fransa Yahudi Öğrenciler Birliği Başkanı Samuel Lejoyeux, son yıllarda Fransa’da antisemitzmin artığını ve endişe verici bir boyuta ulaştığını savundu.

Geri Dön 29 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN