Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Ocak 2023 Çarşamba

Yabancılara yapılan ayrımcılığı ifşa eden polise baskı

Fransa'da yabancılara yönelik sistematik kötü muameleyi ifşa eden müslüman polis müdürüne, İçişleri Bakanı Darmanin tarafından baskı yapıldığı iddia edildi.

Fransız kamu denetçisi Claire Hedon, Paris adliyesinde yabancı kökenli sanık ve tutuklulara yapılan sistematik kötü muameleyi ifşa eden Müslüman polis müdürü Amar Benmohamed’e üstleri ve İçişleri Bakanı Gerard Darmanin tarafından baskı yapıldığını açıkladı. 

Benmohamed, 2017-2019 yıllarında görev yaptığı Paris adliyesinde binden fazla yabancı kökenli sanığa kötü muamele yapıldığını ve su ve gıdadan mahrum bırakıldığını üstlerine bildirmiş, Fransız polisinin yabancı sanıklara sistematik şekilde ırkçı muamelede bulunduğunu rapor etmişti.

Ancak polis müdürü, ‘geç şikayette bulunduğu ve eksik bilgi verdiği’ gerekçesiyle uyarı cezası almış, İçişleri Bakanı Darmanin, polise karşı disiplin prosedürü başlatmıştı. 

Benmohamed'in avukatları bunun üzerine kamu denetçisine başvurmuştu. Kamu denetçisi, Benmohamed’in yabancılara yönelik ırkçılık ve hak ihlallerini ifşa ettiği için baskı ve sindirmeye maruz kaldığını doğruladı. 

Geri Dön 11 Ocak 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN