Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mart 2024 Perşembe

Vegan ürünlere düzenleme

Fransa’da bitkisel bazlı et olarak satılan ürünler, artık geleneksel et ürünlerinin ismiyle bağdaştırılabilecek şekilde pazarlanamayacak.

Fransa’da bitkisel bazlı et olarak satılan ürünlere yeni düzenlemeler getirildi. Buna göre, söz konusu ürünler marketlerde vegan biftek, jambon ya da sosis gibi adlandırılarak, satışa sunulamayacak. Bir diğer ifadeyle, bitkisel ürünler, geleneksel et ürünlerinin isimleriyle doğrudan bağlantılı bir şekilde pazarlanamayacak.

Düzenlemelere uymayan şirketlere 7 bin 500 avroya kadar ceza kesilecekKurallara uymayanlara 7 bin 500 avroya varan cezalar uygulanabilecek.

Resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelikte, 'vejetaryen sosis ya da salam gibi' terimlerle tüketicilerin algılarının yanıltıldığı belirtildi.

Geri Dön 07 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN