Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Temmuz 2024 Çarşamba

Uçan taksi projesine onay

Fransa hükûmeti, Paris'te Seine Nehri üzerinde uçan taksiler için yüzen bir iniş pisti inşasına onay verdi. 

Uçan taksi projesine onay

Resmi kararnamede, iniş pistinin 31 Aralık 2024'e kadar kullanılabileceği bildirildi. Paris Olimpiyat Oyunları sırasında uçan taksilerin havalanıp havalanmayacağına dair aylardır süren bir belirsizlik vardı.

İniş pistinin, Paris'in güneydoğusunda Austerlitz tren istasyonu yakınlarında olacağı belirtildi. Uçuşlar, araçların deneysel niteliği nedeniyle sabah 8:00 ile akşam 5:00 saatleri arasında saatte iki uçuş ile sınırlı olacak ve deneme süresi boyunca toplamda 900 uçuşu geçmeyecek. Araçlar, vertiport adı verilen noktalardan kalkış ve iniş yapacak.

Uçan taksi projesinde Paris havaalanı işletmecisi ADP ve Almanya merkezli Volocopter yer alıyor. Yatırımcılar, uçan taksilerin düşük karbonlu ve çevre dostu bir teknoloji olduğunu belirtiyor. Gelecekte daha büyük versiyonlarının ambulans veya farklı amaçlarla kullanılabileceği öngörülüyor.

Ancak çevre dernekleri, araçların çevresel etki değerlendirmesinin gürültü kirliliği, enerji tüketimi ve sera gazı emisyonları gibi konularda eksik olduğunu belirtiyor.

Geri Dön 10 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN