Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Nisan 2023 Cuma

Tekerlekli sandalyeler 2024’ten itibaren ücretsiz olacak

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, tekerlekli sandalyelerinin ücretinin 2024’ten itibaren engelli vatandaşlara tamamen iade edileceğini duyurdu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, engelli vatandaşlarının halka açık yerlere kolaylıkla erişebilmesi için 1,5 milyar avro ayrılacağını söyleyerek, tekerlekli sandalyelerinin ücretinin 2024’ten itibaren engelli vatandaşlara tamamen iade edileceğini duyurdu.

Macron, Ulusal Engelliler Konferansında yaptığı konuşmada, Fransa’da engelli vatandaşların eğitim ve sağlık sistemine erişimi konusunda eksiklikler olduğunu kabul etti.

Ülkede 430 bin engelli çocuk olduğunu belirten Macron, engelli öğrenciler için her okula bir referans öğretmen atanacağı taahhüdünde bulundu.

Ayrıca, 2024 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak olan Paris’teki birçok toplu taşıma aracı da engelliler tarafından kullanılamıyor; otobüslerin tamamı rampalı, kentteki 14 metro hattından sadece biri engelliler için tamamen erişilebilir. Macron, olimpiyatlara kadar başkentte engelliler için toplu taşıma imkanlarının da geliştirileceğini vaat etti.

Geri Dön 28 Nisan 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN