Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Mart 2024 Çarşamba

Tarihi kürtaj kararı

Fransa, kadınların kürtaj hakkını anayasaya dahil eden ilk ülke oldu.

Tarihi kürtaj kararı

Yasa tasarısı, 72’ye karşı, 780 oyla kabul edildi. Anayasanın 34’üncü maddesi “kadınların kürtaj yapma özgürlüğünün güvence altına alınması” olarak düzenlendi.

Başbakan Gabriel Attal, uzun bir mücadelenin başarıyla sonuçlandığını belirterek, "Merdivenaltı kürtajlarda, yaşamını yitiren, acı çeken kadınlardan af diliyoruz" diye konuştu. Attal kadınlara gönderdiği mesajında, "Vücudunuz size aittir ve kimse sizin adınıza karar veremez" fadelerini kullandı.

Kürtaj karşıtı yüzlerce muhalif, anayasa değişikliğini protesto etmek için Versailles Sarayı yakınlarında gösteri düzenledi. Katolik Kilisesi ise kürtajı reddetmeye devam edeceğini duyurdu. "Benim Bedenim Benim Kararım" sloganı Eyfel Kulesi'ne yansıtıldı.

Geri Dön 06 Mart 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN