Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Alman vatandaşlığında rekor: Çifte için geri sayım - 28 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
07 Mayıs 2024 Salı

Şrinkflasyon düzenlemesi: Marketlere ceza yağabilir

Fransa'da, ürünün gramajını düşürme uygulamasına (şrinkflasyon) ağır cezalar getirecek düzenleme, temmuz ayında yürürlüğe giriyor.

Şrinkflasyon düzenlemesi: Marketlere ceza yağabilir

Fransa hükûmeti, süpermarketlerde tüketicilerin bilgisi dışında ürünlerin gramajının düşürülmesi uygulamasına (şrinkflasyon) karşı yeni bir düzenleme getirdi. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, bu düzenleme temmuz ayından itibaren yürürlüğe girecek ve şeffaflığı sağlamak amacıyla, gramajı düşürülen ürünlerin en az iki ay öncesinden bildirilmesi zorunlu hâle gelecek. Özellikle gıda ve temizlik malzemelerinde görülen şrinkflasyon uygulamalarına karşı marketlere ceza verilecek. Maliye Bakanı Bruno Le Maire, şrinkflasyonu bir soygun olarak nitelendirerek, bu düzenleme ile tüketicinin güveninin yeniden inşa edileceğini belirtti.

Bu kapsamda, Fransa'nın ünlü süpermarket zinciri Carrefour, geçtiğimiz yıl belirli ürünlerde yapılan şrinkflasyon uygulamalarına dikkat çekmek için raflara fiyat uyarıları yerleştirmişti. Bu hamle, Nestle, Unilever gibi büyük şirketlere yıllık fiyat müzakereleri öncesinde baskı oluşturmayı amaçlamıştı.

Geri Dön 07 Mayıs 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN