Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Haziran 2024 Pazartesi

S&P, Fransa'nın kredi notunu düşürdü

S&P, Fransa’nın kredi notunu, bütçedeki bozulma nedeniyle 2013’ten beri ilk kez düşürdü. Fransa'nın kredi notu AA’dan AA-‘ye indirildi ve görünüm durağan olarak belirlendi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu S&P, kararına gerekçe olarak Fransa’nın bütçe pozisyonundaki kötüleşmeyi gösterdi. Fransa'nın genel kamu borcunun GSYH'ye oranının 2027'de yüzde 112,1'e çıkması bekleniyor. Bu oranla Fransa, Yunanistan ve İtalya'dan sonra Euro Bölgesi'nde en yüksek borç oranına sahip üçüncü ülke olacak.

Bütçe açığı beklentileri

Fransa'nın 2023 bütçe açığının GSYH'nin yüzde 5,5'ine ulaştığı belirtildi. S&P, ekonomik büyümedeki toparlanma ve son dönemde hayata geçirilen reformlarla bütçe açığının azaltılabileceğini bekliyor, ancak 2027 yılında bütçe açığının GSYH'nin yüzde 3'ünün üzerinde kalacağını öngörüyor.

Ekonomik büyüme tahminleri

Fransa ekonomisinin 2024'te yüzde 0,8 oranında büyümesi bekleniyor. 2024'ün ikinci yarısından itibaren toparlanacağı ve 2025-2027 arasında yıllık ortalama yüzde 1,4 oranında büyüme kaydedeceği tahmin ediliyor.

Geri Dön 03 Haziran 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN