Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Nisan 2023 Perşembe

Sosyal yardım için ikamet zorunluluğu 9 aya çıkacak

Fransa'da hazırlanması planlanan yeni düzenlemeyle, sosyal yardımdan faydalanmak için Fransa'da ikamet zorunluluğu yılda 9 aya çıkarılacak.

Fransa’nın Kamu Hesapları Bakanı Gabriel Attal, sosyal yardımlarda dolandırıcıkla mücadele etmek için, yabancıların yardımlardan faydalanmak için sağlaması gereken kriterlerin 2024 itibarıyla sıkılaştırılacağını açıkladı. Planlara göre, sosyal yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin yılın en az 9 ayını Fransa’da geçiriyor olması zorunlu olacak. 

Mevcut düzenlemeye göre, sosyal yardım alan göçmenlerin, yılda en az 6 ayı Fransa’da geçiriyor olması yeterli oluyor.

Bakan Gabriel Attal, sosyal yardımlarda yapılan dolandırıcılık ve yolsuzluklara karşı hükümetin sert tedbirler alması gerektiğini belirterek, bu sürenin 2024’ten itibaren en az 9 aya çıkarılacağını açıkladı. Attal, ayrıca sosyal yardım alanların ikametinin daha sıkı kontrol edileceğini ve AB dışındaki banka hesaplarına yapılan sosyal yardım ödemelerinin 1 Temmuz 2023 itibarıyla durdurulacağını duyurdu. 

Geri Dön 27 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN