Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
03 Mayıs 2023 Çarşamba

Son yılların en büyük 1 Mayıs’ı

Fransa’da 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında düzenlenen yürüyüş ve protestolara, sendika verilerine göre 2,3 milyon kişi katıldı. Protestolar olaylı geçti. Bakanlık verilerine göre, 500’ü aşkın kişi gözaltına alındı. 

Protestolarda, polis ve protestocular arasında şiddetli çatışmalar yaşandı. Bakanlık verilerine göre 400’ü aşkın polis ve 30’u ağır en az 200 protestocu yaralandı. Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde polislerin protestoculara biber gazı ve copla saldırdığı görüldü. Polisin sert müdahalesi sonucu protestocuların yanı sıra çok sayıda gazetecinin de yaralandığı belirtildi. 

Öte yandan, İçişleri Bakanı Gerard Darmanin, Paris’teki protestocular arasında yaklaşık 2 bin aşırı solcunun bulunduğunu söyleyerek, polise ve kamu malına zarar veren protestocuların sert biçimde cezalandırılacağını aktardı.

Fransa genelinde 310 bölgede düzenlenen gösterilere, sendika verilerine göre, 500 bini Paris’te olmak üzere toplam 2,3 milyon kişi katıldı. İçişleri Bakanlığı ise katılım sayısını 782 bin olarak açıkladı. 

Sendikalar, 6 Haziran tarihi için yeniden kitlesel grev ve protesto çağrısında bulundu.

Geri Dön 03 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN