Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Mart 2023 Cumartesi

Sokaklar sakinleşmiyor, hükûmet geri adım atmıyor

Fransa'da emeklilik yaşının yükseltilmesine karşı protestolar sürüyor. Polisle eylemciler arasında çatışmalar çıktı. Hükûmet ise geri adım atmıyor.

Sokaklar sakinleşmiyor, hükûmet geri adım atmıyor

Fransa’da emeklilik yaşının yükseltilmesini protesto eden halk, bir haftadır neredeyse sürekli sokaklarda. Dün ülke genelinde dokuzuncusu yapılan kitlesel grev ve protesto gününde birçok protesto çığırından çıktı, polisle protestocular çatıştı, hükûmet ise geri adım atmamakta kararlı. 

Dün başkent Paris’te düzenlenen protestolarda, temizlik görevlilerinin grevi nedeniyle iki haftadır sokaklarda biriken çöp yığınları ateşe verildi. Bordeaux kentinde ise protestocular belediye binasında yangın çıkardı. 

Öfkeli protestocular ve polis güçleri arasında çıkan çatışmada, İçişleri Bakanlığı verilerine göre yaklaşık 150 polis yaralandı. Sendikaların açıklamalarına göre ise, polisin orantısız müdahelesi nedeniyle çok sayıda gösterici yaralanırken bir protestocunun parmağı koptu. 

Boyun Eğmeyen Fransa Milletvekili Alma Dufour, polis şiddetinin derhal durdurulmasını çağrısında bulundu, ‘Bir kişi ölmeden, hükümet reformunu geri çekmeli’ ifadelerini kullandı. 

Sendikalar, 28 Mart Salı günü için yeniden toplu grev çağrısı yaptı.

Hükûmet, her şeye rağmen geri adım atmıyor. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Fransız hükümeti şiddete boyun eğmeyecek. Demokratik ve sosyal bir müzakereyi kabul edebiliriz, ama şiddete müsamaha gösteremeyiz” ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 25 Mart 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN