Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
30 Mart 2023 Perşembe

Sokaklar sakinleşmiyor: Başbakan, sendika liderleriyle masaya oturacak

Fransa’da emeklilik reformuna karşı düzenlenen kitlesel grev ve protestoların onuncusu önceki gün yapıldı. Başbakan Elisabeth Borne, sendika liderleriyle masaya oturmayı kabul etti.

Sokaklar sakinleşmiyor: Başbakan, sendika liderleriyle masaya oturacak

Hükûmet verilerine göre 740 bin, sendika verilerine göre 2 milyon kişinin katıldığı protestolarda, şiddet olayları yaşandı. Göstericiler, bisiklet, scooter ve çöp bidonlarını ateşe verdi; polis, biber gazı ve copla orantısız güç kullanarak müdahale etti. Protestolarda, 200’den fazla kişi gözaltına alındı. 

Protestocular, Lille kentinde, iktidar partisi Rönesans milletvekili Violette Spillebout'un evinin kapısına bir metrelik duvar ördü.

Sendikalar, 11'inci kitlesel seferberlik gününün 6 Nisan’da düzenleneceğini duyurdu.

Sekiz sendikayla masaya oturulacak

Başbakan Borne, ülkenin en büyük sekiz sendikasının liderleriyle müzakere için masaya oturmayı kabul etti. Görüşmenin önümüzdeki pazartesi veya salı gerçekleşmesi bekleniyor. Hükûmet sözcüsü Olivier Veran, reformun geri çekilmesinin kesinlikle tartışmaya açık olmadığını yineledi.

Ne var ki, protesto kültürüyle ünlü Fransa’da, sendikaların dayanışması ve protestoları, daha önce 1996 ve 2006’da hükûmetin iki reform planında geri adım atmak zorunda kalmasına yol açmıştı. 

Geri Dön 30 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN