Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Temmuz 2023 Cumartesi

Silah satışından rekor gelir

Fransa, 2022’de silah satışından 27 milyar avroya yakın gelir elde ederek rekor kırdı. 2022 yılında dünya çapındaki askeri harcamalar ise 2 trilyon 240 milyar avroyu geçti. 

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü raporuna göre, Rusya-Ukrayna savaşı, neredeyse tüm ülkelerin askeri harcamalarının artmasına yol açtı. Devletlerin savunmaya ayırdığı toplam bütçe, 2 trilyon 240 milyar avroyla Soğuk Savaş’tan bu yana görülen en yüksek seviyesine çıktı.

Rapora göre 2022’de askeri mühimmat ve silah satışından 26 milyar 973 milyon avro gelir elde eden Fransa, ABD ve Rusya’dan sonra dünyanın en büyük üçüncü silah ihracatçısı oldu.

Fransa’nın en çok silah satışını yüzde 63’lük oranla Ortadoğu ülkelerine yaptığı belirtildi.

Geri Dön 29 Temmuz 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN