Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Haziran 2024 Cumartesi

Sigara fiyatlarının 25 avroya çıkarılması önerildi

Fransız Senatosu, 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü'nde, sigara bağımlılığıyla mücadele etmek için sigara paket fiyatlarının 25 avroya çıkarılmasını önerdi.

Senatör Elisabeth Doineau ve Cathy Apourceau-Poly'nin hazırladığı raporda, önlenebilir ölümlerin azaltılması için bir eylem planı sunuldu. Rapora göre; sigara fiyatlarına her yıl yüzde 5 zam yapılması ve 6 yıl içinde bir paket sigara fiyatının 25 avroya çıkarılması planlanıyor. Ayrıca, yasa dışı tütün ticaretiyle aktif bir şekilde mücadele edilmesi gerektiği vurgulandı.

Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) göre, her yıl yaklaşık 8,3 milyon kişi sigara kullanımına bağlı hastalıklardan hayatını kaybediyor. Bu ölümlerin 7 milyonu doğrudan sigara kullanımından, 1,3 milyonu ise pasif içicilikten kaynaklanıyor.

Geri Dön 01 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN