Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'dan Türkiye'ye vize kolaylığı sözü - 19 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
11 Mart 2024 Pazartesi

Şiddetli yağış ve fırtına sonrası 7 kişi kayıp

Fransa'nın güneydoğusunu etkisi altına alan şiddetli fırtına ve yağış, önemli ölçüde maddi hasara neden olurken, en az 7 kişinin kaybolduğu bildirildi.

Gard bölgesinde, cumartesi gecesi bir ailenin sel suyuna kapılması sonucu arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Baba ve iki çocuğu (4 ve 13 yaşında), Nimes'in kuzeyindeki Dions köyünde arabayla köprüden geçerken sulara kapıldı; iki kişi ise pazar günü Goudargues'de kayboldu. Ayrıca, Saint-Martin-de-Valamas kasabasında bir kişi daha cumartesi akşamından bu yana kayıp ve Gagnieres kasabası yakınlarında da bir kişinin daha kaybolduğu rapor edildi.

Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, dün akşam yaptığı açıklamada, itfaiye ekiplerinin takviye kuvvetler ve 4 helikopterle kayıpları aradığını ifade ederek "Şu ana kadar 35 kurtarma operasyonu gerçekleştiren itfaiyecilere teşekkür ederiz" ifadelerini kullandı.

Fransa Meteoroloji İdaresi, Ardeche, Aveyron, Gard, Lozere ve Var bölgelerinde sel tehlikesi konusunda uyarılarda bulundu. Charente-Maritime ve Gironde da aşırı yağış ve fırtına nedeniyle sel riski altında. Vatandaşlara gerekmedikçe dışarı çıkmamaları ve resmi uyarıları dikkate almaları tavsiye ediliyor.

Geri Dön 11 Mart 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN