Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Sendikalar toplu greve hazırlanıyor

Fransa’da emeklilik yaşını 62’den 64’e, çalışma süresini ise 43 yıla çıkaran düzenlemeye karşı sendikalar toplu grev çağrısı yaptı.

Ülkenin en büyük 8 sendikası, son 12 yıldır görülmeyen bir kitlesel seferberlikle, çok sayıda sektörden çalışanları 19 Ocak’ta greve gitmeye ve sokaklara inmeye çağırdı. Devlet demir yolu şirketi SNCF çalışanlarını temsil eden 4 sendika, "Gerekli savaşı başlatmaya hazırız" açıklamasında bulundu. Petrol rafinerilerinde de iş bırakma eylemi planlanıyor. 

Başbakan Elisabeth Borne, sendikaları, ‘sorumlu davranmaya’ ve ‘Fransa halkını cezalandırmamaya’ çağırdı. Hükûmet sözcüsü Olivier Veran ise, grev ve protesto çağrılarını hafife alarak, "Kitlesel protesto olasılığına veya bu protestoların etkisine odaklanmıyoruz" dedi, geri adım atılmayacağını vurguladı. 

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN