Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
06 Nisan 2023 Perşembe

Sendikalar ile hükûmetin görüşmesi dakikalar sürdü, sonuç çıkmadı

Fransa'da, hükûmet ile sendikalar arasındaki emeklilik reformu görüşmeleri bir saat bile sürmedi. Görüşme sonuçsuz kaldı. Sendikalar bugün için, 'her zamankinden büyük bir protesto' çağrısı yaptı.

Fransa’da ülkenin en büyük sekiz sendikasının liderleri, tartışmalı emeklilik reformunu görüşmek için dün sabah, Başbakan Elisabeth Borne ile bir araya geldi. Bir saatten az süren görüşme sonuçsuz kaldı. Sendikalar, halkı, her zamankinden büyük bir protesto için bugün (6 Nisan Perşembe) sokağa inmeye çağırdı. 

Sendika lideri: Radikalleşmiş bir hükûmetle karşı karşıyayız

CGT sendikası lideri Sophie Binet, görüşme sonrasında yaptığı açıklamada ‘radikalleşmiş’ bir hükûmetle karşı karşıya olduklarını söyleyerek, "Başbakan, reformun geri çekildiğini açıklamazsa toplantıyı terk etme kararı almıştık ve öyle de yaptık" dedi.

CFDT sendikasının başkanı Laurent Berger ise, ’sosyal krizin demokratik bir krize dönüştüğü’ uyarısında bulundu. Berger, 6 Nisan Perşembe günü için planlanan kitlesel grev ve protesto gününe ‘maksimum katılım’ çağrısı yaptı.

Borne: Görüşme önemli bir adım

Ancak Başbakan Borne, görüşmeyi ‘önemli bir adım’ olarak niteledi. "Tüm sendika liderlerini teker teker dinledim ve onları reformun gerekliliğine ikna etmeye çalıştım" ifadelerini kullanan Borne, ‘sosyal partnerler olmadan ilerlemeyeceği’ vurgusunu yaptı. 

Bugün, reforma karşı on birinci kitlesel seferberlik günü yapılacak. 14 Nisan’da ise Anayasa Konseyi, reformun Fransız yasalarına uygun olup olmadığına ilişkin nihai kararı verecek. 

Geri Dön 06 Nisan 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN