Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
08 Ocak 2024 Pazartesi

Sayıştay'dan 'kaçak göç' raporu

Fransa’da Sayıştay, yargı tarafından verilen sınır dışı kararlarının sadece yüzde 9’unun uygulandığını açıkladı. Kaçak göçle mücadelenin yıllık maliyeti ise 1,8 milyar avro.

Sayıştay raporunda, Macron hükûmetinin sınır dışı tedbirlerinin yetersiz olduğu ortaya konuldu. 2022’de verilen 153 bin sınır dışı kararından yalnızca 11 bin 400’ü uygulandı.

Sayıştay Başkanı Pierre Moscovici, düzenlediği basın toplantısında raporu kamuoyu ile paylaştı. Moscovici, yargı kararlarını uygulamak için kaçak göçle mücadele politikalarının daha etkili hâle getirilmesi gerektiğini söyledi.

Kaçak göçle mücadele için kamu harcamaları ise yılda 1,8 milyar avroyu aşıyor. Sayıştay Başkanı, bu harcamaların en büyük kaleminin kaçak göçmenlerin sağlık giderleri olduğunu söyledi. Haziran ayında yayınlanan raporda Fransa’da yaşayan 439 bin kaçak göçmenin Devlet Tıbbi Yardımı’ndan yararlandığı açıklanmıştı. 

Geri Dön 08 Ocak 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN