Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Ağustos 2023 Çarşamba

Sahaflar Olimpiyat için yer değiştirmeyi reddediyor

Başkent Paris’te Seine Nehri kenarında faaliyet gösteren 200’ü aşkın sahaf, 2024 yazında düzenlenecek Olimpiyat Oyunları için nehir kenarındaki yerlerini terk etmeyi reddediyor. 

Emniyet güçleri, açılış töreninde nehir üzerindeki bölgelerde terör eylemi riski ve güvenlik endişeleri nedeniyle ikinci el kitap satıcılarının yer değiştirmesini talep ediyor. 

Ancak Avrupa'nın en büyük açık hava ikinci el kitap satış yerindeki sahaflar, Paris’in kültürünün önemli bir parçası olduklarını ve 450 yıldır aynı yerde iş yaptıklarını söyleyerek, tahliye edilmeye karşı çıktı. Paris Kitapçılar Kültür Derneği Başkanı Jerome Callais, sahafları taşımanın ve yenilemenin 1,5 milyon avroyu aşkın masrafa yol açacağını vurguladı. 

Paris Belediyesi de, konuya ilişkin yapılan basın açıklamasında, kitapçıların Seine Nehri kıyılarının kimliğinin bir parçasını oluşturduğunu belirterek sahaflara desteğini açıkladı. 

Geri Dön 02 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN