Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ağustos 2023 Cumartesi

Protestolarda bir genci öldürmekle suçlanan 5 polisten 3'ü mahkemeye çıktı

Fransa'daki protestolarda bir Müslüman gencin öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan polislerden 3'ü hakim karşısına çıktı.

Fransa'da 27 Haziran'da meydana gelen bir olayın ardından Marsilya'da başlayan gösterilerde, bir Müslüman gencin öldürülmesine dair suçlamalarla ilgili olarak gözaltına alınan 5 çevik kuvvet polisinden 3'ü mahkeme önünde görüldü.

Ulusal medyadan alınan bilgilere göre, temmuz başında Marsilya'daki protestolar sırasında Mohamed Bendriss adlı Müslüman genci öldürmekle suçlanan 5 çevik kuvvet polisinden 3'ü mahkemede ifade verdi, diğer iki polis ise serbest bırakıldı.

İfade veren 3 polis, gözaltı sürelerinin uzatılmaması durumunda ya tanık olarak ifade verecekler ya da serbest bırakılacaklar.

Olay, Fransa'nın Nanterre kentinde 27 Haziran'da gerçekleşmiş, 17 yaşındaki Nael M. adlı gencin polis kurşunuyla öldürülmesi sonrasında Marsilya'da protestolar başlamış ve bir Müslüman gencin ölümüne ilişkin soruşturma kapsamında 5 çevik kuvvet polisi gözaltına alınmıştı. Ulusal Polis Soruşturma Birimi (IGPN), olayın görgü tanıkları olarak ifade veren 20 kadar polisi de çağırmıştı.Olay yerinde ölü bulunan Bendriss'in cesedi üzerinde yapılan incelemede, Müslüman gencin göğsüne isabet eden plastik mermi nedeniyle hayatını kaybetmiş olabileceği belirlenmişti.

Marsilya'da aynı protestolar sırasında başka bir Müslüman genci darp ettikleri suçlamasıyla 4 polis de gözaltına alınmıştı. Gencin kafatasında kırıklara yol açan mermiyi atmaktan suçlanan polislerden biri, ağustos başında mahkemede plastik mermi silahını ateşlediğini itiraf etmişti.

Geri Dön 12 Ağustos 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN