Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
28 Mart 2023 Salı

Protestolar sürüyor: 'Tek çıkış yolu emeklilik reformunun geri çekilmesi'

Fransa’da hükûmetin tartışmalı emeklilik reformunu Ulusal Meclis'te oylamaya sunulmadan geçirmesine tepki gösteren halk, bir haftadan uzun süredir her gün protesto için sokaklarda. 

Protestolar sürüyor: 'Tek çıkış yolu emeklilik reformunun geri çekilmesi'

Emeklilik yaşının 64’e yükseltilmesine karşı onuncu kitlesel grev ve seferberlik günü yarın. Cumhurbaşkanı Macron, grev öncesinde, bir kriz toplantısı için bugün bakanları bir araya toplandı. Macron’un popülerliği, anketlerde yüzde 30’un altına düştü. 

Başbakan Elisabeth Borne, reform konusunda geri adım atmayacaklarını yineledi, ancak muhalefet partileri ve sendikalarla masaya oturmaya hazır olduklarını belirtti. 

CFDT sendikasının lideri Laurent Berger ise, Başbakan Borne ile hiçbir uzlaşmayı kabul etmeyeceklerini dile getirdi, “Barış için tek yol, reformun geri çekilmesi” ifadelerini kullandı. 

Neler yaşandı?

Emeklilik reformu protestolarının başladığı ocak ayından bu yana, polislere, orantısız güç kullandıkları suçlamasıyla 17 soruşturma açıldı. 

Demir yolu sendikası SUD-Rail, bir demir yolu işçisinin gösterilerde polis tarafından atılan sis bombası nedeniyle bir gözünü kaybettiğini açıkladı. 

Nantes’da düzenlenen bir protestoya katılan dört kadının, polis tarafından cinsel tacize uğradığı bildirildi. Nobel ödüllü yazar Annie Ernaux’un da içlerinde bulunduğu 45 kişi, yazdıkları açık mektupta, olayın polisten bağımsız bir yargı organı tarafından soruşturulması çağrısında bulundu. 

Geri Dön 28 Mart 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN