Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da tünelin ucunda ışık göründü - 20 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
21 Temmuz 2023 Cuma

Protestocuya şiddet uygulayan 7 polis gözaltına alındı

Fransa’da 17 yaşındaki gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından patlak veren protestolarda 22 yaşındaki bir gence şiddet uygulayan 7 polis gözaltına alındı.

Marsilya’da 2 Temmuz’da düzenlenen protestolarda polis şiddetine maruz kalan 22 yaşındaki genç, aldığı darbeler sonucu hastaneye kaldırılmış ve komaya girmişti. Genç, komadan çıktıktan sonra sekiz günlük iş göremezlik raporu almıştı.

Olayla ilgili gözaltına alınan yedi polisten biri sonradan serbest bırakıldı.

Ülke genelinde büyük yıkım ve kaosa yol açan şiddetli protestolar, başladığı hızla sona erdi. Ancak uzmanlar, özellikle dar gelirli, göçmen kökenli halkın çoğunlukta olduğu banliyölerde, devlet kurumlarına duyulan öfkenin sürdüğüne dikkat çekiyor. Sosyolog Julien Talpin, ‘Ayaklanmaların temel nedeni mercek altına alınmazsa, aynı olaylar 5-10 yıl sonra tekrar yaşanabilir’ yorumunda bulundu.

Geri Dön 21 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN