Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Temmuz 2023 Cuma

Polisin orantısız şiddet kullanımına 28 soruşturma

Fransa'da 17 yaşındaki Cezayir asıllı gencin polis tarafından öldürülmesinin ardından çıkan ayaklanmalarda, polisin orantısız şiddet kullanımı hakkında 28 soruşturma başlatıldı.

Fransa’da polisin iç denetim kurulu IGPN, 17 yaşındaki sürücünün polis kurşunuyla öldürülmesi üzerine ülke genelinde başlayan isyanlarda polisin orantısız güç kullanımına karşı 28 soruşturma başlattı. 

Soruşturmaların birçoğunun, polis darbesi sonucunda protestocularda kafa yaralanması, veya polisin plastik mermi ve benzeri silahlar kullanmasına ilişkin olduğu belirtildi.

Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, konuya ilişkin, “Polis ve jandarma memurlarımız, protestolar sırasında eşi benzeri görülmemiş bir şiddete maruz kaldı” açıklamasında bulundu, ancak, “Cumhuriyet’te kimse yasaların üzerinde değildir” dedi. 

Protestocular ve aileleri, polis şiddetine dair şikâyette bulunmaya devam ediyor, bu nedenle polis açılan soruşturmaların sayısının önümüzdeki haftalarda artması bekleniyor.

Geri Dön 28 Temmuz 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN