Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Kasım 2023 Perşembe

Polise 'yüz tanıma yazılımı yasa dışı kullanılıyor' suçlaması

Fransa'da araştırma sitesi Disclose, Fransız polisinin Briefcam isimli yüz tanıma yazılımını 8 yıldır yasalara aykırı şekilde kullandığını iddia etti.

Güvenlik güçlerinin, 2015 yılında, İsrailli şirketten yüz tanıma yazılımını gizlice satın aldığı ileri sürüldü. Araştırma şirketi, iddialarını, ulusal polis departmanı iç yazışmaları ve belgelerine göre ortaya çıkardığını duyurdu.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, İçişleri Bakanlığının, parlamentodan geçirdiği yeni yasayla çok kısıtlı durumlarda kullanılmasına izin verilen yazılımın, güvenlik güçlerince çok daha geniş çaplı şekilde kullanılmasının önünü açtığı ifade edildi. Söz konusu değişikliklerle 2024 Paris Olimpiyat Oyunları'nda bu yazılımın kullanımına zemin hazırlandığı belirtildi.

Yazılımın, 100'ün üzerinde polis merkezinde kullanıldığı doğrulandı.

Geri Dön 16 Kasım 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN