Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
31 Ağustos 2023 Perşembe

Polis şiddetine karşı ayaklanmalarda 1.789 kişiye hapis cezası

Fransa'da, 17 yaşındaki göçmen kökenli gencin polis tarafından öldürülmesine karşı ayaklanmalarda mahkemeye çıkan 1.789 kişiye hapis cezası verildi.

Fransız Adalet Bakanı Eric Dupond-Moretti, göçmen kökenli genç Nahel M.’in polis tarafından öldürülmesi sonucu çıkan isyanlarda işlenen suçlarla ilgili 2 bini aşkını kişinin mahkemeye çıkarıldığını, bunların yaklaşık 1.800’ünün hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

17 yaşındaki göçmen kökenli Nahel M.’in dur ihtarına uymadığı için polis kurşunuyla öldürülmesinin ardından başlayan ve kısa sürede tüm ülkeye yayılan ayaklanmaların ilk sekiz gecesinde, yaklaşık 4 bin kişi gözaltına alınmıştı. 

Adalet Bakanı, ülkede 2005 yılından bu yana görülen ‘en kötü kentsel şiddet olaylarının’ ardından yargıçların ‘hızlı, kesin ve sistematik’ biçimde hareket ettiğini vurgulayarak, yargılanan 2 bin 107 kişiden 1.989’unun suçlu bulunduğunu, 1.789’unun ise hapis cezasına çarptırıldığını aktardı.

Bakan, ayaklanmalarda tahrip edilen kamusal tesislerin vergi mükelleflerine 5 milyon avroya mal olduğunu, ayrıca saldırıya uğrayan binlerce özel araç, mağaza, okul ve belediye binasının halen onarılmayı beklediğini belirtti. 

Geri Dön 31 Ağustos 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN