Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
26 Temmuz 2023 Çarşamba

Polis şiddeti: Siyasetçiler ve emniyet güçleri arasında gerilim

Polis şiddetine dair tartışmaların sürdüğü Fransa'da siyasetçiler ile emniyet mensupları arasında gerilim yaşanıyor.

Fransa’nın Marsilya kentinde polis memurları, bir meslektaşlarının protestoculara orantısız şiddet uyguladığı gerekçesiyle tutuklanması üzerine greve gitti. Sosyalist Parti lideri Olivier Faure, "Polislerin kendini hukukun üzerinde görmesi ciddi bir sorun" açıklamasında bulundu. 

Söz konusu polis, 17 yaşındaki Nahel M.’nin polis tarafından öldürülmesi sonucu başlayan isyanlar sırasında Marsilya’da 21 yaşındaki bir göstericiye ‘orantısız güç uyguladığı’ gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Yetkililer, polisin tutuklu yargılanmasına karar verdi. 

Marsilyalı polisler, tutukluluk kararı üzerine pazartesi günü hastalık izni alarak ‘pasif greve’ gitti. Emniyet Genel Müdürü Frederic Veaux, konuya ilişkin "Genelde bir polis memuru görevi dolayısıyla ciddi bir suç işlese bile olası duruşma öncesi tutuklanmamalı" açıklamasında bulundu. 

Sosyalist Parti lideri Olivier Faure, "Ülkedeki polis şeflerinin duruşma öncesi kendilerini adalet ve hukukun üstünde görmesi çok ciddi bir sorun. Demokrasi ve hukuk devletine saygı tartışma konusu oluyor" eleştirisinde bulundu. Sol görüşlü Boyun Eğmeyen Fransa partisi lideri Jean-Luc Melenchon da, polisin ‘hukuk devleti ilkesine’ saygı duyması gerektiğini vurguladı. 

Geri Dön 26 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN