Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Ağustos 2023 Salı

Polis Şefi: Polisin hapishanede yeri yok

Fransız Ulusal Polis Şefi Frederic Veaux, “İşinde yanlış veya ciddi hatalar yapmış olsa bile, bir polis memuru hapishaneye ait değildir” ifadelerini kullandı.

Fransız Ulusal Polis Şefi Frederic Veaux, 17 yaşındaki gencin polis tarafından öldürülmesi üzerine başlayan protestolarda orantısız güç kullandığı için hakkında soruşturma başlatılan polislere ilişkin, “İşinde yanlış veya ciddi hatalar yapmış olsa bile, bir polis memuru hapishaneye ait değildir” yorumunda bulundu. 

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, soruşturma altındaki polis memurlarına mahkemede ayrıcalıklı muamele edilmesi gerektiği yönündeki yorumlara desteğini ifade etti. “Bu yorgunluğu, hüznü ve duyguyu anlayabildiğimi söylemek istiyorum” diyen Darmanin, Veaux'nun ‘mükemmel’ bir polis şefi olduğunu söyledi. 

Sol görüşlü muhalefet partileri, bu yorumlarının ardından, ‘Cumhuriyete meydan okumakla’ suçladıkları İçişleri Bakanı’nı istifaya çağırdı. Sosyalist Parti lideri Olivier Fauve, Karner’in, polis güçleriyle işbirliği içinde hukukun üstünlüğü ve yargının bağımsızlığını yok saydığı eleştirisinde bulundu. 

Geri Dön 01 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN