Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
27 Ocak 2023 Cuma

Petrol rafinerileri, liman ve enerji sektörü çalışanları greve gitti

Fransa’da grev dalgası sürüyor. Emeklilik reformu nedeniyle birçok sektörde çalışanlar iş bırakıyor. Son olarak petrol rafinerileri, liman ve enerji sektörü işçilerinin büyük kısmı greve çıktı.

Fransa’da emeklilik yaşının 62’den 64’e çıkarılmasını öngören reforma karşı çıkan sendikaların çağrısıyla, petrol rafinerileri, elektrik santralleri, rıhtım ve liman çalışanları greve gitti.

TotalEnergies'e ait Flandres petrol rafinerilerinde çalışanların tamamı, Normandiya petrol rafinerisindekilerin yüzde 80’i greve gitti. Ayrıca bazı Fransız limanlarında petrol sevkiyatı bloke edildi. Grev yarın da devam edecek, elektrik üretiminin ve petrol sevkiyatının ciddi ölçüde sekteye uğraması bekleniyor. 

31 Ocak Salı günü de yeniden ülke çapında grev ve protesto günü planlanıyor. Bugün greve giden işçileri temsil eden sendikalar, 19 Ocak’ta düzenlenen grev ve gösterilere işaret ederek, ‘protesto ateşini yeniden yakma’ sözü verdi. 

Sosyalist Partili Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo da, protestoculara sembolik bir destek olarak salı günü Belediye Binası kapılarını kapama sözü verdi. 

Geri Dön 27 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN