Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vatandaşlık yasası krizi - 5 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
04 Kasım 2022 Cuma

Pediatri servisleri patlama eşliğinde

Fransa’da 2 yaş altı çocuklarda görülen bronşiolit nedeniyle pediatri servislerinde yoğunluk yaşanıyor.

Personel ve yatak eksikliği nedeniyle sorun yaşayan pediatri servisleri, artan hasta yoğunluğuyla baş edemiyor. Özellikle Paris ve çevresindeki hastanelerde pediatri servislerinin kapasitesi aşıldığı için, yaklaşık 30 çocuk, Paris bölgesinin dışındaki hastanelere transfer edildi. 

Ekim ayının başlarında, 7 bin pediatrik hemşire, Cumhurbaşkanı Macron’a yazdıkları açık mektupta pediatri servislerindeki personel ve ekipman yetersizliğine dikkat çekmiş, siyasetçilerin bu konuda hiçbir adım atmamasını eleştirmişti. 

Sağlık Bakanı François Braun, sağlık sektörü için 150 milyon avro bütçeli ‘acil eylem planı’ açıklamış, önümüzdeki yıl ilkbahar ayına kadar pediatri servisleriyle özellikle ilgileneceğini taahhüt etmişti. Son gelişmelerin ardından, hastanelere ayrılan bütçe 400 milyon avroya çıkarıldı. 

Bronşiolit nedir?

Bronşiolit; özellikle kış aylarında görülen, akciğerlerin küçük havayolları olan bronşiollerde tıkanıklığa neden olan iltihabi bir durumdur. Ayrıca; hastaneye yatacak kadar nefes darlığına sebep olması, tekrarlama riskinin oluşu nedeniyle aileleri endişelendiren bir hastalıktır.

Geri Dön 04 Kasım 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN