Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alanlara yeni destek - 22 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Şubat 2024 Pazartesi

Paris'te 'SUV' referandumu

Başkent Paris'te, SUV tipi araçların 3 kat park ücreti ödemesine dair yapılan referandumda, düşük katılıma rağmen, yüzde 54,55'le 'evet' çıktı.

Paris Belediyesi, "hantal ve kirletici" olarak nitelendirdiği bu araçlardan alınan park ücretlerini üç kat artırıyor. Başkent Paris'te sosyalist Belediye Başkanı Anne Hidalgo'nun SUV tipi araçlara 3 kat park ücreti kesilmesini öngören teklifi referanduma gitti. Oy verenlerin yüzde 54,55'i Hidalgo'nun teklifini destekledi. Buna göre 1,6 tonun üzerindeki araçlar, kent merkezinde park etmek için saatlik 18 avro, kent merkezi dışında ise 12 avro ödeyecek.

Referanduma düşük katılım

Paris'te 1,3 milyon kayıtlı seçmen var. Ancak bunun yalnızca yüzde 5,7'si yani 78 bin kişi, Paris geneline yayılmış 39 sandıkta oy kullandı. Hidalgo sonuçları "Parislilerin sağlığımız ve gezegenimiz için doğru seçimi" olarak değerlendirdi.

Muaf tutulanlar

Paris'te yaşayan ve çalışan taksiciler, sağlık çalışanları ve engelliler bu düzenlemeden muaf tutulacak. Tam elektrikli araçlarda ise ağırlık sınırı 1,6 ton yerine 2 ton olacak.

Geri Dön 05 Şubat 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN