Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
16 Mart 2023 Perşembe

Paris'te fareler cirit atıyor ama komisyon '64 yaşı' onayladı

Fransa'da emeklilik reformunun en tartışmalı maddesi olan, emeklilik yaşının 64'e çıkarılması dün komisyonda onaylandı. Sendikalar ve halk ise sekizinci kez toplu grev ve protesto için bir araya geldi.

Fransız senatör ve milletvekillerinden oluşan komisyon, reformun en tartışmalı maddesi olan emeklilik yaşının 64’e çıkarılmasını dün onayladı. Komisyonun hazırladığı nihai yasa tasarısı, muhtemelen bugün Senato ve Ulusal Meclis’te oylamaya sunulacak. Başbakan Elisabeth Borne, önceki gün yaptığı açıklamada, Ulusal Meclis’te yasayı geçirmek için yeterli oy oranına ulaşılacağını aktarmıştı.

Anketler, Fransız halkının 3’te 2’sinin reforma karşı olduğunu gösteriyor. Reform, emeklilik yaşını yükseltmenin yanı sıra, kamu sektöründen emekli olanların faydalandığı ayrıcalıkları kaldırmayı planlıyor.

Paris'te fareler ve hamam böcekleri

Öte yandan sendikalar ve halk, hükûmetin emeklilik yaşını 64’e çıkarmayı öngören reformuna karşı sekizinci toplu grev ve protesto günü için bir araya geldi. Grevler, toplu taşıma ve enerji başta olmak üzere birçok sektörde aksamalara yol açtı. Paris’te temizlik işçilerinin grevi de devam ediyor, başkentin birçok bölgesinde bir haftadır çöp toplanmıyor. Kent sakinleri, çöp yığınlarının etrafında baş gösteren hamam böcekleri ve farelerden şikayetçi.

Geri Dön 16 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN