Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Türkiye'ye telefon götürmede yeni karar - 24 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Mayıs 2024 Pazartesi

Paris'te aşırı sağcı yürüyüş

Başkent Paris'te cumartesi günü, aşırı sağcı militanlar, yüzleri maskeli ve siyah giysiler içinde askeri düzende yürüyüş yaptı.

Aşırı sağcı yürüyüş, Valilik ve Paris Emniyet Müdürlüğü tarafından yasaklanmış olmasına rağmen, Paris İdari Mahkemesi'nin son dakika kararıyla gerçekleşti. Başkentteki bu gösteri, 1994 yılında hayatını kaybeden Sebastian Deyzieu adına düzenlenen bir anma töreni olarak yapıldı. Yaklaşık 800 kişinin katıldığı yürüyüşte 'bıçakla, tüfekle yeni nizamı sağlayacağız' ve 'bedel ödenmeden hiçbir şey kazanılmaz' gibi sloganlar atıldı.

"Bu insanların yeri Paris değil tarihin çöplüğü"

Yerel halk ve siyasi figürler, yürüyüşün şiddet içerikli görüntüsüne tepki gösterdi. Komünist Partisi Senatörü Ian Brossat, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, bu tür eylemlerin kabul edilemez olduğunu söyledi ve "Bu insanların yeri Paris sokakları değil, tarihin çöplüğü" ifadelerini kullandı.

Ayrıca, polisin olaya müdahale etmeyip geniş güvenlik önlemleri aldığı gözlemlendi.

Geri Dön 13 Mayıs 2024 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN