Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
11 Mayıs 2023 Perşembe

Parisliler 100 yıl sonra yeniden Seine Nehri'nin keyfini sürecek

Seine Nehri'nde yüzmenin 2025 yılından itibaren mümkün olabilmesi için arıtma işlemleri başladı. Nehirdeki kirlilik nedeniyle, burada yüzmek 1923'ten beri yasak.

Paris’in dört ilçe belediyesi, başkenti ikiye bölen Seine Nehri’nde yüzmenin 2025’ten itibaren mümkün olabilmesi için nehrin dört ayrı noktasında arıtma işlemlerine başladı. 

Çok sayıda bilim insanının da dahil olduğu arıtma projesi kapsamında, Paris’teki kanalizasyon sistemlerinin de iyileştirilmesi planlanıyor. Her şey planlara uygun giderse, Seine Nehri, 2024 Yaz Olimpiyatları’na kadar içinde yüzülebilecek kadar temizlenmiş olacak. 

Çok kirli olduğu için hem insanlar hem de birçok balık türü için sağlık riski oluşturan Seine Nehri’nde yüzmek, 1923’ten bu yana yasak. Nehirde yüzerken yakalananlar, 15 avro para cezasıyla karşı karşıya kalıyor.

Geri Dön 11 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN