Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Ağustos 2023 Çarşamba

Paris yakınlarında Taş Devri’nden kalma köy bulundu

Kuzeydoğu Fransa’daki Marais de Saint-Gond bölgesinde arkeologlar, Cilalı Taş Devri’ne ait bir yerleşkeye dair izleri ortaya çıkardı. 150 yıl önce başlayan kazılar başarıyla sona erdi.

Paris'e yaklaşık 136 kilometre uzaklıktaki bölgede keşfedilen köyün, yaklaşık 3.400 yıl öncesine ait olduğu düşünülüyor. Bölgede Modern Cilalı Taş Devri’ne ait bir yerleşke bulunduğuna dair ilk işaret, 1800’lü yılların ortalarında, bölgede döneme ait bir çakmaktaşı keşfedilmesi sonucu bulunmuştu. 

150 yıldır devam eden araştırma sonucunda, 450 hektarlık alana yayılmış tarihöncesi yerleşkede 130’u aşkın mezar ve yer altı odası, 15 çakmaktaşı madeni, çok sayıda sokak ve ibadethane keşfedildi. 

Geri Dön 30 Ağustos 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN