Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
19 Temmuz 2023 Çarşamba

Paris, sıcak hava konusunda Avrupa’nın en ‘ölümcül’ kenti

The Lancet dergisinde yayınlanan bir makaleye göre, Paris, sıcak hava dalgaları konusunda Avrupa'nın en savunmasız kenti. 

Araştırmacılar, 2000'den 2019'a kadar 854 şehirde aşırı sıcak ve soğuktan kaynaklanan ölüm risklerini inceledi. Paris’te, aşırı sıcaklardan kaynaklanan ölüm riskinin diğer şehirlere göre 1,6 kat daha fazla olduğu tespit edildi. Yüksek sıcaklıkların en fazla risk teşkil ettiği diğer Avrupa kentleri ise Zagreb ve Amsterdam oldu. 

Makalede, Paris’in sıcak havalara karşı özellikle savunmasız olmasında, şehrin büyüklüğü ve nüfus yoğunluğunun yanı sıra özellikle dar gelirli mahallelerde yeşil alanlara erişimin zorluğunun rol oynadığı belirtildi. 

Uzmanlar, 2050 yılına kadar Paris’te sıcaklıkların 50 dereceye ulaşabileceğini öngörüyor. 

Geri Dön 19 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN