Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
10 Haziran 2023 Cumartesi

Paris Belediyesi, ‘farelerle beraber yaşamı’ inceleyecek

Paris Belediyesi, başkentte sayıları giderek artan farelerle ‘beraber yaşama’ seçeceğini incelemek için bir komite kuracak. 

Şehirde artan fare sayısı nedeniyle eleştirilen hedefi olan Belediye Başkanı Anne Hidalgo, farelerle birlikte yaşamak için seçenekleri masaya yatıracağını açıkladı. Hidalgo’nun açıklamasına ilk destek, Paris Hayvanları Koruma Derneği’nden geldi. Birçok hayvan koruma derneği, fareleri öldürmek için fare zehri kullanmaktansa, farelerin üremesini kontrol altına almak gerektiğini savunuyor. 

Birçok bilim insanı, şehirde farelerin varlığının aslında Parisliler için yararlı olduğu görüşünde. Uzmanlar, farelerin lağım boruları ve giderlerde hareket halindeyken boruların ve giderlerin tıkanmalarını engellediğini söylüyor. 

Paris Belediyesi, farelerle mücadeleye yılda 1,5 milyon avro harcıyor. Başkentteki fare nüfusunun 6 milyonu aştığı düşünülüyor. Şehirde yaşayan insan sayısı ise tahmini 2,1 milyon.

Geri Dön 10 Haziran 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN