Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
24 Nisan 2023 Pazartesi

Otoyol inşaatını protesto eden çevreciler yola duvar ördü

Fransa'nın güneyinde Toulouse ve Castres kentlerini birbirine bağlayacak otoyol inşaatına karşı çıkan çevreciler, yol ortasına duvar örerek protesto gerçekleştirdi.

Çevre örgütlerinin çağrısıyla Toulouse ve Castres arasındaki otoyol inşaatına karşı çıkan binlerce gösterici, Tarn vilayetindeki Saix kentinde yürüyüş düzenledi.

Protestocuların 12 kilometre kadar yürümesi beklenirken, muhalif siyasetçiler Anne Stambach-Terrenoir ve Sandrine Rousseau gibi isimler de göstericiler arasında yer aldı.

Gösteri organizatörleri, otoyol inşaatının 53 kilometrelik bölümünde zift kullanılacağını ve bunun 400 hektarlık tarım alanının yok edileceğini savunarak protestolarını sürdürdü.

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, göstericilerin yola muz kabukları fırlattığı ve yol ortasında duvar ördüğü görülebiliyor. Fransız BFMTV kanalı, protestocuların yol ortasında saman balyaları ve araba lastiklerini ateşe verdiğini aktardı.

Geri Dön 24 Nisan 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN