Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet dağılıyor: Gündem DÖNER - 22 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
14 Mart 2024 Perşembe

Ötanazi tasarısı geliyor

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, katı kurallara bağlı olarak aktif ötanaziye ilişkin bir yasa tasarısı hazırladıklarını duyurdu.

Taslağın nisan ayında Bakanlar Kuruluna sunulmasının planlandığı ve mayıs ayında da Ulusal Meclis'te tartışmaya açılacağı belirtildi. Kardeşlik yasası olarak açıklanan tasarıya göre, yalnızca ölümcül ve hastalıklarının son evresinde olan yetişkinler ötanazi talep edebilecek. Alzheimer, demans gibi hastalıkları olanlar bu talepte bulunamayacak. Bu koşulları sağlaması durumunda hastanın talebi, en az iki hekim ve psikologların da bulunduğu bir sağlık ekibi tarafından değerlendirmeye alınacak. Talep kabul edilirse, aktif ötanazi bir preparat yoluyla gerçekleşecek.

Aktif ötanazi, Fransa’da 2020 yılından bu yana gündemi meşgul ediyor. Muhafazakar milletvekilleri ve kilise ötanaziye kesinlikle karşı çıkıyor. Fransa Piskoposlar Konferansı Başkanı Eric de Moulins-Beaufort, ölümün bir çözüm olarak sunulamayacağını belirterek, ölümün kardeşlikle bağdaştırılamayacağını savundu. 

Aktif ötenazi, talep üzerine öldürme olarak nitelendirilirken, kesin bir karar ve onay sonrası, bir başkasının ölüme aktif bir biçimde sebebiyet verme durumu olarak tanımlanıyor.

Geri Dön 14 Mart 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN