Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
29 Haziran 2024 Cumartesi

Ortalama maaş tartışması

Milletvekili Sylvain Maillard'ın, ortalama maaşlarla ilgili yanlış açıklaması büyük tepki topladı. Maillard, ortalama maaşın 4 bin 300 avro olduğunu iddia etti, ancak gerçek veriler çok daha düşük.

Fransa’da milletvekili Sylvain Maillard'ın ortalama maaşlarla ilgili yaptığı açıklama tartışma yarattı. BFM TV’ye verdiği demeçte, ortalama bir Fransızın ayda 4 bin 300 avro kazandığını söyleyen Maillard, büyük tepki topladı. Oysa Fransa'da ortalama maaşlar 1.800 avro civarında.

Fransa İstatistik Dairesi'ne göre, özel sektörde tam zamanlı çalışanlar aylık ortalama net 2 bin 520 avro, kamu hizmetlerinde çalışanlar ise 2 bin 430 avro kazanıyor. Bu veriler, Maillard’ın açıklamalarının gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu.

Maillard, geçmişte de tartışmalı açıklamalarıyla gündeme gelmişti. 2018 yılında, evsizlerin çoğunluğunun kışın kendi isteğiyle sokakta kaldığını iddia etmişti. Bu açıklaması da yoğun eleştirilere neden olmuştu.

Geri Dön 29 Haziran 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN